Zpětný odběr elektrozařízení a baterií
Vážení zákazníci,
ekologická likvidace námi prodávaných elektrozařízení podle zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností, a dle prováděcích vyhlášek tohoto zákona, je zajištěna prostřednictvím spolupráce s kolektivním systémem provozovaným společností ASEKOL a.s.
Po ukončení životnosti zakoupeného elektrozařízení je nezbytné tento výrobek odevzdat na místo zpětného odběru. Jen tak bude zajištěna jeho ekologická likvidace. Seznam míst zpětného odběru odpadních elektrozařízení je k dispozici na webové stránce společnosti ASEKOL a.s.
Odpadní elektrozařízení zaneste na vybrané sběrné místo, kde vám obsluha určí, kam můžete zařízení bezplatně odložit. Aby elektrozařízení mohla být recyklována, musí se odevzdávat v nedemontovaném stavu. Proto výrobek nerozebírejte, ale odevzdejte jej kompletní.
 
V případě nákupu nového výrobku můžete též vysloužilé odpadní elektrozařízení podobného typu a použití bezplatně předat (ve stejném počtu kusů, tzv. „kus za kus“):
- během pracovní doby v sídle naší firmy ZlatyDul.cz. Novoveská 19, 466 01   Jablonec nad Nisou
- případně se s námi domluvit na bezplatném převzetí odpadního elektrozařízení při dodání nového výrobku. V tomto případě nás, prosím, informujte před expedicí vaší objednávky.
 
Organizuje-li vaše obec mobilní sběr odpadů, jehož součástí je zpětný odběr odpadních elektrozařízení, můžete využít i této akce.
Pro drobná odpadní elektrozařízení jsou připraveny i speciální červené kontejnery v ulicích. Jejich seznam naleznete na http://www.cervenekontejnery.cz/. Následný odvoz a ekologické zpracování odevzdaných elektrozařízení zajistí ASEKOL a.s.
Pokud se elektrozařízení vyhodí do běžného komunálního odpadu, nedojde k jeho recyklaci. Pokud takové elektrozařízení skončí na skládce, může poškodit či ohrozit životní prostředí a lidské zdraví, neboť může obsahovat množství nebezpečných látek.
Jednoznačně nejvýhodnějším způsobem zpracování elektroodpadů je jejich recyklace. Použitá elektrozařízení mohou obsahovat řadu vzácných materiálů, přičemž tyto materiály lze opětovně použít, tím šetřit přírodní zdroje a současně omezovat zatěžování prostředí škodlivinami. Recyklace umožňuje snížení nákladů při výrobě nových výrobků a snížení ekologické zátěže prostředí. V tomto ohledu je úloha spotřebitelů a dalších konečných uživatelů elektrozařízení nezastupitelná, neboť svým zodpovědným přístupem a odevzdáváním odpadního elektrozařízení na místech k tomu určených významně přispívají k ochraně životního prostředí a lidského zdraví.
Na každém elektrozařízení, na jeho obalu, v záručním listu či v návodu na použití je uveden symbol přeškrtnuté popelnice. Jeho význam spočívá v tom, že tento výrobek nesmí být po ukončení jeho životnosti vyhozen do popelnice se směsným odpadem, ale musí být odevzdán na místa k tomu určená, tedy ke zpětnému odběru, tak, aby byla zajištěná jejich ekologická likvidace.
 
Zpětný odběr baterií a akumulátorů
Vysloužilé baterie doporučujeme odevzdat k recyklaci na sběrných místech společnosti ASEKOL, a.s. Případně můžete klasické nenabíjecí baterie bezplatně odevzdat v sídle naší společnosti, kdykoliv během pracovní doby.
 
Zodpovědným přístupem k nakládání s vysloužilým elektrozařízením a bateriemi šetříte životní prostředí nás všech.

Děkujeme za vaši spolupráci.
Nabídka obchodu
 
 

 

 

 

 

Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Sledování zásilek
Zadejte číslo balíku:

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací